Předvánoční čas

Předvánoční čas
1. prosince 2017 - Předvánoční čas

chystáme se na vánoce

Konec listopadu trávíme přípravami na dvě zásadní aktivity: na slavnostní vystoupení v Kostele Svatého Jana Křtitele a na třetí ročník plaveckého klání Trutnovský kapřík. Kromě těchto dvou styčných aktivit nás čekají další dvě pěvecká vystoupení, návštěva ZOO a vánoční besídka.

PC010490

Takže teď popořadě:

přípravu na Vánoce jsme zahájili keramickou dílnou v DDM Jednička, kde pro nás naše známá, milá paní keramička měla připravenou hlínu, šablony, pomůcky a především vybavení k výrobě dárečků pro rodiče. Co jsme vyrobili, podržíme v tajnosti.

foottkka

Následně jsme v knihovně Slavoj uzavřeli kapitolu Královédvorských rukopisů s naší oblíbenou spřízněnou duší Martinou a již teď se těšíme na prosincové téma - tentokrát literární Vánoce.

fot vánoceg

Na náměstí jsme ozdobili stromeček. Tak jako každý rok. (Samozřejmě v odpoledních hodinách ve družině.)

fotopp

Protože se na nás před Vánocemi hrne spousta výprav, poznávání a dobrodružsví, tak poslední dva listopadové týdny pracujeme při vyučování jako "draci" a doháníme případná zpoždění a střádáme si poznatky na dobu výletů - přeci jenom jsme škola.

PC010525

No, a první prosincový den jsme přivítali, dnes už mohu říci, tradiční vánoční dílničkou. Tentokráte v režii Denisa a Lucka - holky děkujeme.

Vyrábělo se, zpívalo, cvičilo, tancovalo a divočilo. Byl to "fajnový" den, děti byly rozjařené, ale hodné. Takže dík patří i Vám, milé děti.

PC010637

V neděli si zapálíme první svíčku na adventním věnci. V čase adventním bychom měli "zapnout" naše skryté (přesto přirozené) spínače pozitivních vibrací a chovat se k sobě ještě lépe, než po zbytek roku.

Však i ten Ježíšek to myslel s námi dobře, dokonce za svou vizi neváhal obětovat i svůj světský život.

Buďme tedy na sebe ještě hodnější a snad by nám to mohlo vydržet i pro následující rok.

Držíme palce.

předvánoční čas