Rejnoci Diakonie ČCE

22. října 2017

Sportovní zprávičky

Rejnoci Diakonie ČCE
22. října 2017 - Rejnoci Diakonie ČCE

Plavecké tréninky

Každé úterý krátce po jedenácté hodině můžete potkat skupinku „netradičních“ sportovců, kterak vyčkává na zastávce u pošty a cestuje pravidelnou autobusovou linkou do Trutnova.

Jedná se o partu nadšených dětí a dospělých ze Základní školy speciální Diakonie ČCE, kteří jezdí na plavecké tréninky do trutnovského bazénu. Tam mají naši sportovci se znevýhodněním nastavené velmi dobré podmínky (tímto je na místě poděkovat všem milým zaměstnancům bazénu) a spoustu prostoru pro intenzivní hodinové výcviky plavání.

IMG_20170927_101958_1CS

Snažíme se o poctivý přístup k plavání jako ke sportu, takže procvičujeme plavecké styly, rychlost, vytrvalost, správné dýchání a výdrž pod vodou. Pomalu se nám daří posouvat hranice. Jen výběrově: za tři roky jsme zlepšili časy na 25 metrů prsa o polovinu, plavání na výdrž o tři čtvrtiny a celkový počet uplavaných bazénů o neuvěřitelných devadesát procent.

Dalším významným aspektem pohybu ve vodě jsou rehabilitační účinky, kdy i lidé s omezením pohybu mohou za pomoci síly vody procvičovat svaly a klouby, které v běžných situacích „na suchu“ zatěžovat nemohou.

IMG_20170927_104107_1CS

Na začátku prosince nás čeká třetí ročník plaveckých závodů o Vánočního kapříka. Tento den mohou naši reprezentanti poměřit síly se soupeři z Ústí nad Orlicí, Nového Města nad Metují, Vrchlabí, Hajnice a možná ještě dalších. Na závodech vždy panuje férová a veselá atmosféra, kdy se závodníci podporují navzájem a nikdo nikomu nezávidí. Nakonec stejně vyhraje ten nejlepší (přestože každý ze závodníků si přeci jen odnáší své malé, osobní vítězství).

IMG_20170927_102301_1CS

Pro nás všechny (kteří máme štěstí, že nás netrápí žádné zásadní tělesné, nebo mentální postižení) je účast a pomoc při takových podnicích přínosem, někdy i zásadním životním zlomem. Jen je potřeba na tyto aktivity nahlížet ze správného zorného úhlu. Možná by bylo vhodné, kdyby se na takový podnik přišli podívat někteří „stále naštvaní“ a nespokojení jedinci… ale to už je další, poněkud složitější problematika.

Takže sportu zdar!

 

Rejnoci - plavání

 

 Líbí se Vám, jak pracujeme? Podpořte nás!