Sněžka poprvé

Sněžka poprvé
16. září 2017 - Sněžka poprvé

Výprava na Sněžku 2017

V pondělí čtvrtého září jsme se znovu sešli ve svých třídách, vyřídili formality, přivítali nové žáky, stanovili a vyrobili si pravidla a začali s výukou.

Aby nám práce šla ještě líp od ruky, dohodli jsme si (a to již v červnu) motivačně stmelovací výlet.

Protože máme jako vždy mety vysoko nastavené, přichystali jsme výpravu do nejvýše položených míst v naší republice, tedy na Sněžku.

Po krátkém, ale intenzivním tréninku v parku v Schulzových sadech jsme sbalili lékárnu, výstražné vestičky, svačiny a pláštěnky a v pondělí jedenáctého září jsme ranním autobusem vyrazili do Pece pod Sněžkou. V Trutnově se k nám přidali kamarádi z naší školy v Trutnově a s veselou náladou a sluníčkem nad hlavou jsme úspěšně dorazili do hor.

IMG_0143

Když jsme vystoupili z autobusu, obloha se zatáhla a začalo pršet. Nevadí, řekli jsme si a směle vykročili směrem do Obřího dolu.

I přes drobné protesty některých žáků jsme se dostali ke stanici lanovky a hle, lanovka pro silný vítr na Sněžku nejela. Nevadí, řekli jsme si, pojedeme na Růžohorky. A jeli jsme. Někdo se v lanovce smál, někdo se trochu bál a někomu dokonce tekly strachem slzy. Na Růžohorkách se honily podzimní mraky, které zahalovaly vrchol Sněžky, ale alespoň již nepršelo.

IMG_0162

Občerstvili jsme se, pokochali horským klidem a výhledy, odpočinuli si při mírném cinkání kravských zvonců a po poledni se vydali na cestu zpět.

Cestování jsme si okořenili třemi přestupy, ale nakonec jsme se odpoledne dostali všichni zpět. Zdraví, trochu unavení, ale plní zážitků a odhodlání ke školní práci v nastávajících deseti měsících.

IMG_0180

Takže „čilý, zdraví, osvěžení, vzhůru zase do učení“.

V naší škole především ve zdravém a pohodovém prostředí, kam chodí rádi žáci i učitelé.

fotogalerie zde: Sněžka září 2017